Gdy nasze dziecko ma koszmary

Któż z nas nie miał koszmarów w trakcie swojego życia – są one niejako jego nieodłączną częścią. Oczywiście jeżeli koszmar przyśni się nam raz na jakiś czas, to nie ma wielkiego powodu do zmartwień. Jednakże jeżeli koszmary są ciągłe i najzwyczajniej w świecie odbierają nam radość życia i normalne funkcjonowanie, to musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby zmienić ten stan rzeczy. Psychiatra dziecięcy warszawa pomoże Twojemu dziecku zrozumieć co tak naprawdę się dzieje. 

W przypadku dzieci sytuacja jest jeszcze bardziej poważna, bo przynajmniej dorosły doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli w nocy „zdarzyło się” mu coś nieprzyjemnego, to był to sen. Dziecko takiej wiedzy często nie ma, przez co reaguje histerycznie. Co w takim razie można powiedzieć troskliwym rodzicom, którzy nie mogą wytrzymać, gdy ich dziecko kolejny raz przychodzi z płaczem, że coś mu się złego przyśniło? Oczywiście taka postawa jest bardzo dobra, bo to jasna sprawa, iż patrzenie na cierpienie swojej pociechy – a to jest jednak cierpienie, nie należy do specjalnie przyjemnych. Na pewno trzeba porozmawiać z dzieckiem, bo bardzo możliwe, że przed snem ogląda jakieś horrory albo naczytało się strasznych opowieści. Być może stresuje się przedszkolem albo szkołą – na przykład jest szykanowane przez rówieśników, co także może przyczynić się do mało przyjemnych snów. 

Bardzo często jednak powód takich koszmarów jest mniej typowy, dlatego też wizyta u psychiatry dziecięcego wcale nie jest złym pomysłem. To jasne, że psychiatra dziecięcy warszawa bardzo niemiło się kojarzy, zdecydowanie nie jest on takim lekarzem, którego ktokolwiek chciałby odwiedzać, ale jednak lepsze to, aniżeli musieć zmagać się z mało nieprzyjemnymi skutkami naszego zaniechania. Jeżeli koszmary naszego dziecka zostaną przez nas w mniejszym bądź większym stopniu zignorowane, to niestety, lecz odczujemy sporo nieprzyjemnych skutków takiego stanu rzeczy. Tutaj nie ma się nawet nad czym zastanawiać, tylko trzeba już w tym momencie sprawdzić to, jaki psychiatra dziecięcy w naszym mieście jest znany z profesjonalizmu i odpowiedniego podejścia.